Floper.pl

Prezent dla księdza

19 produkt(ów)

Wielu z nas ma w swoim otoczeniu kogoś duchownego. Takie osoby również mają swoje święta, niekoniecznie związane z kapłaństwem. Oczywiście te związane z nim przeważają. Może to być prezent na prymicje czy prezent na rocznicę kapłaństwa, są to okazje które często towarzyszą w duchownym świecie.

Co podarować księdzu

Jeśli myślimy o prezencie dla kapłana to warto pomyśleć o prezencie na rocznicę na przykład prezent na 25 lecie kapłaństwa. Doskonały prezent dla księdza to dobry pomysł, jeśli znamy obdarowywanego nim kapłana. W innym przypadku lepiej postawić na elegancki prezent dla księdza który będzie do tego oryginalny i praktyczny. Zupełnie inaczej jest w przypadku księdza, z którym jesteśmy spokrewnieni. W takim przypadku możemy pozwolić sobie nawet na śmieszny prezent dla księdza. Taki zabawny prezent ma w sobie wiele zalet bo pozwala na obalenie pewnego dystansu między księdzem a osobą świecką. Należy jednak pamiętać, że nawet duża zażyłość nie powinna jednak pozwalać na przekraczanie pewnych granic dobrego smaku. Obdarowując księdza warto również pamiętać o funkcji jaką pełni, czy też jak wysoko znajduje się w kościelnej hierarchii. Czym innym będzie doskonały prezent dla młodego duchownego a czymś zupełnie innym będzie doskonały prezent dla księdza proboszcza. To już poważna funkcja, szczególnie w większych parafiach.

Ksiądz też człowiek

Ten banalny, zdawać by się mogło, tekst przypomina nam o czymś, co często przestaje być oczywiste. Ksiądz to przede wszystkim człowiek. Więc jeśli zastanawiamy się jaki prezent dla księdza, pomyślmy jakim człowiekiem jest nasz ksiądz i jaką okazję nasz prezent ma uświetnić. Inny prezent wręczymy naszemu kapłanowi jeśli ma to być prezent dla księdza na imieniny a inny jeśli ma to być prezent dla księdza na urodziny. Obie okazje są dość osobiste, ale niektórzy bardziej cenią urodziny, inni wręcz przeciwnie – uważają, że najważniejsze są imieniny. Zastanawiając się, co kupić księdzu na imieniny spójrzmy na niego przez pryzmat osobowości a nie funkcji, nawet tak niezwykłej jak kapłaństwo. Istotny jest również wiek kapłana. Wybierzemy zupełnie inny prezent dla młodego księdza i inny prezent dla proboszcza. Bez względu jednak na wiek czy funkcje ksiądz zawsze pozostaje człowiekiem. Tak samo jak inni cieszy się z drobiazgów, tak samo jak inni docenia pamięć o swoim małym święcie.

Jaki prezent dla księdza

Wybierając prezent dla księdza mamy do wyboru właściwie dwie duże kategorie. Wszystko zależy od kilku istotnych czynników, ale najważniejsza jest okazja. Jeśli jest to uroczystość czy święto związane z pełnionymi przez kapłana obowiązkami to prezent powinien być bardziej uroczysty i nawiązywać do pełnionej w kościele funkcji, powołania czy posługi. Zupełnie inaczej jest w przypadku osobistych uroczystości, takich jak imieniny czy urodziny. Jeśli chcesz wiedzieć co wypada a co nie przy prezencie na imieniny to polecamy nasz artykuł Co kupić księdzu na imieniny ? W rodzinnym gronie czy wśród przyjaciół ksiądz w takim momencie przestaje być trochę księdzem, i staje się bardziej człowiekiem. Takiemu komuś można bez obaw podarować śmieszny czy zabawny prezent, którego byśmy nie ofiarowali kapłanowi pełniącemu poważną funkcję. Ważna jest również osobowość księdza, to co zwyczajnie, po ludzku lubi. Jeden prywatnie może być fanem Gwiezdnych Wojen a inny będzie wolał spokojne popołudnie z książką. Wybierając prezent dla księdza zadbajmy o to by sprawił mu jak najwięcej radości.

 


Pobieranie danych ...